Edderkoppen eller hans dublett? - (Edderkoppen)
|
| Historie nr |
2 |
 |
| BiSerie |
Edderkoppen |
| Navn på historie |
Edderkoppen eller hans dublett? |
| Antall sider |
16,0 |
| Startside |
17 |
| Ident |
|
| |
|
| Orginalt navn |
Spider-Man...or Spider-Clone? |
| Orginalt år |
1975 |
| Orginalt blad |
The Amazing Spider-Man (US) |
| Orginalt nr |
150 |
| Orginal måned |
12.08 |
| |
|
| Informasjon/Beskrivelse |
Medvirkende: Edderkoppen (Peter Parker), Dr. Curt Connors, Gribben (Vulture), Sandmannen (Sandman), Kingpin og Professor Smythe. Historien er forkortet med to sider på norsk.
Etter sitt siste oppgjør mot Sjakalen og hans Spider-klone, er Peter Parker usikker på om han er den opprinnelige Peter Parker – eller bare en klone med originalens minner. Han svinger seg av gårde til laboratoriet til Curt Connors. Connors går med på å gjennomføre en rekke tester for å fastslå om Spider-Man er den ekte eller en klone.
Spider-Man blir nok en gang mål for Spencer Smythe. Under kampen begynner han å tenke på følelsene sine for Mary Jane, og Spider-Man innser at han må være den opprinnelige – fordi følelser formes gjennom ytre påvirkninger og erfaringer. |
| |
|
| Artister |
|
| |
|
| Manus |
Archie Goodwin |
| Skisser |
Joe Staton |
| Skisser |
Gil Kane |
| Tusj |
Dave Hunt (D. Hunt) |
| Tusj |
Frank Giacoia |
| Tusj |
Mike Esposito (M. Esposito) |
| Farger |
Petra Goldberg (P. Goldberg) |
|
|
Denne historien er delt over følgende utgivelser
Ingen del historier funnet
Denne historien har også vært utgitt i
Ingen tidligere utgivelser funnet.